Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tekrar “6’lı masayı terk et” Çağrısı

Cumhurbaskani Erdogan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik olarak yaptığı “6’lı masayı terk et” çağrısını tekrarladı. Meral Akşener’in bu çağrıya karşı verdiği yanıtı değerlendiren Erdoğan, Katar ziyareti dönüşünde konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başlıklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çağrısını Tekrarladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar gezisi dönüşünde uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süre önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik olarak “6’lı masayı terk et” çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya karşılık olarak Meral Akşener ise; “Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız.” şeklinde yanıt vermişti. Meral Akşener’in yanıtını değerlendiren Erdoğan ise, yeniden çağrıda bulundu.

6li masa

Erdoğan’ın Önceki Çağrısı

Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meral Akşener’e çağrıda bulunmuş ve özellikle muhalefete yüklenerek; “İYİ Parti’nin bunlarla aynı çizgiye düşmesi tabii düşündürücü. Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir.” ifadelerini kullanmıştı.

Meral Akşener’in Yanıtı

Erdoğan’ın 6’lı masa konusundaki çağrısına karşılık Meral Akşener’den yanıt fazla gecikmedi. Meral Akşener konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Çizgisinde hiç kırıklık olmayan, aynı kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceği heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da olmayız. Biz, Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz, 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur.” ifadelerini kullandı.

Meral Aksener

Erdoğan’ın Son Değerlendirmesi

Bu gelişmeler paralelinde Katar ziyareti dönüşünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Erdoğan ise konu ile ilgili olarak geniş bir değerlendirme yaparak; “Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? 6’lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta ‘Şu kadar bakanlık filancaya verilebilir’ denmiyor mu? Kumar budur.” İfadelerini kullandı. Erdoğan değerlendirmesinin devamında ise; “Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı’na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan’ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli’nin hayatında böyle bir şey var. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz dahi bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Onun için Sayın Akşener’in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var.” açıklamasında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!