DGS Tercih Ekranı Açıldı, Nasıl Başvuru Yapılır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 yıl boyunca almış oldukları önlisans eğitimini 4 yılllık lisans eğitimi ile tamamlamak isteyen tüm öğrenciler DGS sınavı ile bu isteklerini karşılamaya çalışmıştı. Geçtiğimiz günlerde DGS sonuç belgelerine ÖSYM sitesi üzerinden şifre ve TC numaraları ile erişen adaylar DGS tercihleri nasıl yapılır sorusunu da araştırmaya başladı. Yerleştirme işlemleri; adayın DGS puanlarını ve tercihlerini, ayrıca yükseköğretim programının ödevlerini ve gereksinimlerini dikkate alır.

Başlıklar

DGS Tercihleri Ne Zaman?

2022 Mesleki Bilimler Önlisans ve Açıköğretim Programları Mezunları için Lisans Geçiş Sınavına (2022-DGS) dikey geçiş için hızlandırılmış süreç 24 Ağustos – 1 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecektir. Tercih süreci 1 Eylül 2022 günü 23.59’da sona erecektir. Adayların tercih işlemlerini belirli süreler içerisinde gerçekleştirmemesi halinde ek bir tercih hakkı ya da tercih süresi uzatımı gibi herhangi bir şans tanınmayacaktır.

DGS Tercih Nasıl Yapılır?

DGS tercih başvurusu, 24 Ağustos 2022 saat 10.00’dan itibaren ÖSYM sitesinin başvuru sürecindekiler kısmından ilgili yerin seçilmesi ile yapılabiliyor. Bunun için TC kimlik numaranız ve aday şifrenizin bulunması yeterli oluyor. Tercih yaparken ise tüm adayların DGS tercih kılavuzunu dikkate alması, bu doğrultuda bir tercih başvurusu gerçekleştirmesi gerekli oluyor. Bu DGS tercih kılavuzu içerisinde tüm genel bilgiler, ilgili tablolar ve adayların hangi bölümler arasından tercih yapabilme hakkı olduğu gibi detaylar yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!