KPSS İptal Edildi, ÖSYM’den Açıklama, Yeni Sınav Ne Zaman?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy tarafından KPSS iptal edilecek mi sorusuna yanıt geldi. Son dakika gelişmesine göre 31 Temmuz tarihinde yapılan KPSS’de soruların sızdırılması sonrasında bu iptal kararı alındı.

KPSS Yeni Tarihi Ne Zaman?

KPSS yeni tarihi ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy tarafından açıklandı. Soruların başka bir yayınevinin deneme kitaplarında çıkması sonrasında KPSS için iptal talebi yapılmıştı. Bu yüzden yeni ÖSYM Başkanı Ersoy da açıklama yaparak sınavın iptal olduğunu duyurdu. Ersoy şu ifadeleri kullandı: “6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir. Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. (2022-KPSS) Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.”

Buna göre geçen hafta sınava giren adaylar yeni açıklanacak takvimde tekrar sınava girecek. Adaylardan ek ücret talep edilmeyecek ve sınav oturum bilgileri de değiştirilmeyecek. ÖABT ve Eğitim Bilimleri sınavları da yeni takvimde yapılacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!