Sağlık Bakanlığı 45 Bin 500 Personel Alacak

saglik bakanligi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı ilk aşamada 42 bin 500 personel alacak. Başvuru tarihi henüz açıklanmazken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uzun zamandır duyuru bekleyen adaylar için sosyal medya hesabından bugün açıklama yaptı. Sağlık Bakanlığı personel alımı için 42 bin 500 kişilik başvuru kılavuzunun Türkiye İş Kurumuna, tercih kılavuzu hazırlanması için listelerin ise ÖSYM’ye gönderildiği açıklandı.

Başlıklar

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından 42 bin 500 personel alımına ilişkin başvuru kılavuzları İŞKUR’a gönderildi. Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kapsamında ilk aşama olarak istihdam edilecek olan 42 bin 500 kişilik personel alımı için tercih kılavuzu önümüzdeki günlerde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanacak. Ancak, Sağlık Bakanlığı personel alımı henüz başlamadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada net bir tarih vermezken, 31 bin 183’ü sözleşmeli personel ve 11 bin 317’si sürekli işçi olmak üzere 85 bin yeni personelden ilk aşamada 42 bin 500’ünün alımı için dün başvuru kılavuzlarının İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listelerin ise ÖSYM’ye gönderildiği belirtildi.

Fahrettin Koca

Kadro ve Branş Dağılımı Henüz Belli Değil

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ayrıntıları ise başvuru kılavuzunun açıklanmasıyla belli olacak. Kılavuzda başvuru tarihleri, kadro ve branş dağılımları ayrıntılı bir şekilde yer alacak. Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında en çok branş ise hemşire kadrosu için 2021 yılında yapılmıştı. Bu yıl da benzer şekilde branş dağılımlarında hemşire kadrosunun ağırlıklı olması bekleniyor.

saglik bakanligi personel

Daha Önce Yapılan Açıklama

Personel temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, sağlık hizmetlerinin etkili ve daha verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısının 27 bin olduğu tespit edildi. Açıklamalara göre, 2022 yıl sonuna kadar 19 bin 694 uzman doktor ve 7 bin 114’ü doktor olmak üzere ebe, sağlık memuru, hemşire, diyetisyen, diş doktoru, psikolog ve sağlık teknikeri kadrolarında sözleşmeli olarak personel istihdam edilecek. İş arayan vatandaşlar İŞKUR’un internet sitesinden veya en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’nden sisteme üye olup işe başvurabilmektedir. İş arayanlar İŞKUR’un sitesine özgeçmişlerini kayıt ettikten sonra; kişisel bilgileriyle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabilmekte. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı iş ilanlarını arayabilmekte, işverenler ile doğrudan temasa geçebilmektedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!