Sağlık Bakanlığından Covid-19 Aşısı Hakkında Açıklama

Sağlık Bakanlığından Covid-19 Aşısı Hakkında Açıklama
Sağlık Bakanlığından Covid-19 Aşısı Hakkında Açıklama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 vakalarındaki artış sonrasında Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü tarafından bir açıklama yapıldı. Vakaların yaygınlaşmasına dikkat çeken Özlü, bağışıklık sistemi güçlü olanları, gençleri ve aşılarını tamamlamış kişileri hatırlatma aşısı olma konusunda zorlamayacaklarını belirtti. Ancak risk gruplarında olanların ve son doz aşısı üzerinden 6 ay geçmiş olanların gidip hatırlatıcı doz aşısı yaptırmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Virüs Çok Bulaşıcı!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, virüsün çok bulaşıcı olduğunun altını çizdi. Buna karşılık geçtiğimiz yıllardaki gibi maske kullanma zorunluluğu, kapanma ve benzeri tedbirlerin kaldırıldığını, kişilerin kendilerini çok iyi koruması gerektiğini belirtti.

Özellikle risk grubunda olanların kapalı ve kalabalık ortamlardan kaçınmasını, maske takmasını, bulundukları ortamları havalandırmasını, diğer insanlarla arasındaki mesafeyi korumasını tavsiye etti. Genç ve sağlıklı bireylerin aşı konusunda zorlanmayacağını ama risk altında olan herkesin aşı olması gerektiğini vurguladı. Aşılar hastalıktan %100 korumasa da ölçülemeyen bir koruma sağlıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!