Siteniz İçin En İyi Web Hosting Nasıl Seçilir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web hosting veya host hizmeti web tasarımı yapan kişi ya da kuruluşun, tasarladıkları web sitesini internet üzerinde erişilebilir kılan bir hizmettir. Bu amaçla hosting firmaları açılmıştır. Bu şirketler veri merkezinde internet bağlantısını sağlayabilen ve sunucu üzerinde alanları bulunan şirketlerdir. Kendi veri merkezlerinde bulunan ve diğer sunuculara bağlantı sağlayan bu hosting şirketlerinden en doğrusunun seçilmesi gereklidir. En iyi web hosting seçimi ile müşteriler ile alışveriş deneyimi kusuruz bir hal alacaktır.

Web Hosting Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web hosting seçiminin doğru yapılabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bu noktada ilk olarak dikkat edilmesi gereken performanstır. Bu noktada performans ile bahsedilen hızdır. Çünkü o sunucu ile sayfaların ne kadar hızlı yükleneceği oldukça önem arz etmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken ise güvenliktir. Çünkü ziyaretçiler bilgisayarları tarafından desteklenmeyen bir web sitesini ziyaret etmeyeceklerdir. Kötü amaçlı trafik oluşmaması ve güvenlik açıklarının yaşanmaması gereklidir.

Web hosting seçilirken dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise hosting desteğidir. Web sitesinde yaşanan herhangi bir duruma karşı seçilen şirketin hızı da oldukça önemlidir. Web sitesi aniden kapandığında hızlı bir şekilde iletişime geçilebilecek bir web hosting şirketi ile anlaşılmalıdır. Ayrıca web hosting seçimi yapılırken yaşanılan bir sorunda çözüm süresinin ne kadar sürdüğüne de dikkat edilmelidir. Bunlara ek olarak bir web hosting şirketinden ne beklendiğine karar verildiğinde doğru hosting bulunabilecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!