Snapchat Filtreleri Nasıl Aktif Edilir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Snapchat kullanıcılar tarafından çeşitli efektlerle fotoğraf ve vidolar çekebildikleri, notlar alabildikleri, fotoğraf ve vidolar üzerine müzikler ekleyebildikleri, arkadaşlarına çeşitli gifler gönderebildikleri ve konumlarını herkese açık yapmaları halinde arkadaşlarının konumlarını görebildikleri mesajlaşma uygulamalarından bir tanesidir. Genellikle mesajlaşmak yerine çeşitli efektlerle fotoğraflar gönderilmek amacı ile kullanılmaktadır. Ayrıca gönderilen fotoğrafların zaman limiti de bulunmaktadır. Yazılan mesajlar ya da gönderilen fotoğraflar belirli bir zaman aralığında silinmektedir. Bu açıdan Snapchat kullanmak çoğu kullanıcı için keyiflidir.

Başlıklar

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat mobil bir uygulama olması dolayısıyla kullanıcının telefonuna indirmesi gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra Kaydol seçeneği ile uygulamaya kaydolması gerekmektedir. Eposta adresinin yazılması, unutulmayacak bir şifre belirlenmesi ve doğum tarihinin girilmesi ile devam et butonuna basılması gerekmektedir. Daha sonrasında kullanıcının kendine özel bir kullanıcı adı belirlemesi gerekmektedir. Kullanıcı adını belirleyen kullanıcının devam et butonuna basması ile Snapchat kullanılır hale gelecektir. Snapchat kullanmak aslında bu kadar basittir.

Ancak belirtilmesi gerekir ki uygulama indirildiğinde çoğu kullanıcının uygulamasında Snapchat filtreleri aktif bir şekilde gelmemektedir. Çoğu kullanıcı filtrelerin yüklü bir halde geleceğini düşündüğü için uygulamayı yükledikleri anda filtreleri göremeyince silebilmektedirler. Özellikle bu durumda Snapchat filtreleri nasıl aktif edilir gibi sorular sorulmaktadır.

Snapchat Filtreleri Aktive Edilebilir mi?

Snapchat filtrelerini aktif yapmak aslında çok basittir. Çoğu kullanıcının zor bir durum olduğunu düşünmesi ile uygulamayı silmesine gerek yoktur. Snapchat filtrelerini aktive etmek için istenen öncelikle IOS modellerine geldiği bilinen bu özellik şimdi de Android modellerinde de istenmektedir. Bu nokta da yapılması gereken Konum ayarlarına izin verilmesi olacaktır. Konum hizmetlerinin aktive edilmesi ile kullanıcıların tüm efektlerden yararlanması mümkün hale gelecektir.

Snapchat uygulamasında ayarlar kısmına girildiğinde ek hizmetler bölümü bulunmaktadır. Burada yönet seçeneğinin seçilmesi ile Filters özelliğinin aktif olup olmadığına bakılmalıdır. Aktive edildikten sonra başlangıca dönülmesi ve ön kameraya çevrilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında kullanıcının yüzünün bulunduğu yere üç saniye basması ile filtreler aktive edilmiş olacaktır. Böylelikle kullanıcı sağa doğru ilerledikçe istediği filtrelerden bir tanesi ile fotoğrafını çekebilecektir. Kullanıcının karşısına 50’den fazla filtre çıkacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Teyakkuz Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!